Polskie drogi

Samochód-widmo zdewastował posesję

Policjanci z Annopola (woj. lubelskie) prowadzą dochodzenie w sprawie uszkodzenia mienia na jednej z posesji w miejscowości Salomin. Dewastacji dokonał samochód dostawczy bez kierowcy.

Ze wstępnych ustaleń i oświadczenia właściciela posesji funkcjonariusze ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Właściciel posesji, będąc w mieszkaniu, usłyszał huk. Gdy wyjrzał przez okno zauważył stojący na podwórku samochód dostawczy jednej firm kurierskich i biegnącego w jego kierunku mężczyznę.

Zaniepokojony gospodarz wyszedł na podwórko, lecz samochód już zdążył odjechać. Jak się okazało, auto wjechało na posesję niszcząc bramę, uderzyło w stojący na posesji samochód osobowy i jadąc dalej - zatrzymało się na budynku gospodarczym, powodując przy tym jego poważne uszkodzenie, jak również znajdującego się wewnątrz ciągnika rolniczego.

Reklama

Za kierownicą "dostawczaka" w momencie zdarzenia nie było kierowcy. Według ustaleń samochód stoczył się z sąsiedniej posesji znajdującej się po przeciwległej stronie drogi i przejechał ok. 100 m.

Policjanci ustalili że kierującym, który pozostawił pojazd, był pracownik firmy kurierskiej. Będzie on odpowiadał za niewłaściwe zabezpieczenie pojazdu i uszkodzenie mienia. Prawdopodobnie odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, gdyż jego pojazd przejechał przez ruchliwą drogę publiczną.


Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy