Polskie drogi

Remont autostrady A2 w woj. łódzkim. Będą utrudnienia

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu na autostradzie A2 w rejonie węzła Emilia w woj. łódzkim. Rusza tam remont nawierzchni.

Remont, po zimowej przerwie, ma zostać wznowiony w czwartek. Ograniczenia w ruchu pojawią się jednak już we wtorek, kiedy na jezdni w stronę Poznania ruch będzie odbywał się tylko prawym pasem.

Roboty obejmą blisko 6-kilometrowy odcinek trasy - od 341,7 km do 347,4 km.

Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski, w czwartek z ruchu całkowicie zostanie wyłączona jezdnia prowadząca w kierunku Warszawy, a ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni północnej (w stronę Poznania).

Reklama

W związku z tym, już we wtorek na jezdni północnej (kierunek Poznań) ustawione zostaną tzw. separatory, a ruch będzie odbywał się tylko prawym pasem.

"W czwartek zamknięta zostanie jezdnia południowa, w kierunku Warszawy, a ruch zostanie przeniesiony na jezdnię północną i będzie się odbywał dwukierunkowo. Na tym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. W związku z pracami częściowo ograniczony zostanie ruch na węźle Emilia, na którym będzie można skręcać jedynie w dwóch kierunkach: z Łodzi do Poznania i z Warszawy w kierunku Łodzi" - przekazał Zalewski.

Dodał, że kierowcy, którzy - jadąc od Poznania - będą chcieli skręcić w stronę Łodzi, mogą to zrobić na sąsiednim węźle Zgierz (A2/DW702). To samo dotyczy podróżujących na kierunku Łódź - Warszawa.

Rozpoczynające się prace będą polegały na usunięciu metodą frezowania dwóch górnych warstw nawierzchni (wiążącej i ścieralnej) i ułożeniu nowych, z dodatkową siatką wzmacniającą. Ten etap remontu powinien zakończyć się jeszcze w marcu. Kolejne etapy remontu na pozostałym odcinku będą realizowane do sierpnia br. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Autostrada A2 | utrudnienia na drogach
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy