Polskie drogi

Poważny wypadek na S12. Dwie osoby ciężko ranne

GDDKiA podzieliła się nagraniem z wypadku do jakiego doszło na drodze ekspresowej S12. W wyniku zderzenia ciężko ranni zostali dwaj mężczyźni - 28-letni kierowca Renault oraz 41-latek zasiadający za kierownicą Fiata.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na odcinku drogi ekspresowej S12 w Kurowie na pasie w kierunku Lublina. Na zamieszczonym przez GDDKiA nagraniu widać przebieg całego zdarzenia.

Kierujący ciężarowym Renaultem jadąc prawym pasem nagle zbacza z kursu, finalnie zderzając się ze znajdującymi się na pasie rozbiegowym samochodami służby drogowej - Fiatem z przyczepą ze znakiem nakazu ominięcia przeszkody oraz Nissanem z podnośnikiem. Na nagraniu można dostrzec, że kierowca Renaulta nie próbuje hamować - 28-latek prawdopodobnie zasnął lub zagapił się podczas używania telefonu.

Reklama

Mężczyzna cudem uniknął śmierci - w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Niestety, w chwili zderzenia za kierownicą Fiata siedział 41-latek, który z poważnymi obrażeniami ciała również trafił na szpitalny oddział. W trakcie wypadku mężczyźni byli trzeźwi. Na szczęście inni pracujący na miejscu robotnicy nie zostali ranni.

Publikując nagranie, GDDKiA zaapelowała o zachowanie należytej ostrożności podczas prowadzenia pojazdów. Jak czytamy na oficjalnym profilu na Facebooku - "Chwila nieuwagi czy korzystanie z telefonu podczas jazdy mogą skończyć się tragicznie!". 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: S12 | droga ekspresowa | kolizja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy