Polskie drogi

Potrącony mężczyzna pobił kierowcę. Miał rację?

Agresja, agresja, agresja. Tak wśród kierowców, jaki i pieszych. Do kolejnego przykładu tego, że kierowcy wciąż nie zachowują ostrożności na tzw. "zebrach", a pieszym puszczają nerwy doszło w Olsztynie.

Do takiego zdarzenia doszło wczoraj  około godziny 13.40 na ul. Piłsudskiego. Kierujący skodą potrącił dwie osoby, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna wstał z jezdni i... rzucił się na kierowcę. Swoją złość rozładował najpierw na samochodzie, który skopał, a następnie zaczął bić pięścią 56-letniego mężczyznę siedzącego za kierownicą.

Na miejsce przyjechało pogotowie, które zabrało pieszych do szpitala. Ich obrażenia na szczęście nie są poważne i mogli wrócić do domu.

Całe zdarzenie zarejestrował monitoring miejski. Dzięki temu policjanci mają materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany przed sądem zarówno wobec kierowcy skody, który był sprawcą potrącenia, jak i agresywnego pieszego, który najprawdopodobniej odpowie za uszkodzenie pojazdu i naruszenie nietykalności cielesnej.

Reklama

Właściciel samochodu wycenił straty na około 1500 zł. Ponadto złożył zawiadomienie, że został pobity.

Policjanci wyjaśniają zarówno okoliczności zdarzenia drogowego, jak również przestępstwa, do którego doszło w wyniku tego wypadku.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy