Polskie drogi

Potrącił rowerzystę i uciekł. Kierowca szybko został zatrzymany. To 22-latek

Dzięki zapisowi z kamer monitoringu szybko został ustalony kierowca samochodu, który potrącił przejeżdżającego przez przejazd dla rowerów cyklistę, a następnie nie zatrzymując się oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W sobotę po godzinie 17:30 dyżurny świdnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że na Alei Lotników Polskich w Świdniku kierowca pojazdu osobowego potrącił rowerzystę. Jak ustalili policjanci 78-letni mieszkaniec Świdnika jadąc na rowerze poruszał się drogą dla rowerów i przejeżdżając przez ulicę został potrącony przez samochód, a następnie jego kierowca nie zatrzymując odjechał z miejsca zdarzenia. Rowerzysta odniósł dość poważne obrażenia. Policja uznała więc to zdarzenie jako wypadek drogowy.

Moment wypadku został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Policjanci szybko ustalili numery rejestracyjne, a następnie użytkownika samochodu. Okazało się, że to była Mazda. Za jej kierownicą siedział  22-letni mieszkaniec Świdnika. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Reklama

Młody mężczyzna przyznał się do potrącenia rowerzysty. Stwierdził, że spanikował, dlatego odjechał się z miejsca zdarzenia. Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy