Polskie drogi

Policjant po wypadku w stanie ciężkim. Apel o krew

Potrzebna jest krew dla Komendanta Powiatowego Policji w Radomsku nadkomisarza Roberta Baryły, który został ciężko ranny w wypadku samochodowym. Dziękujemy za wsparcie zbiórki krwi - powiedziała rzeczniczka policji w woj. łódzkim mł. insp. Joanna Kącka.

Na policyjnym Twitterze pojawiła się w czwartek informacja o wypadku policjanta. "Nadkom. Robert Baryła Komendant Powiatowy Policji w Radomsku został ciężko ranny w wypadku samochodowym. Jest hospitalizowany w Łodzi w Szpitalu im. Kopernika. Pilnie potrzebna jest krew" - zaapelowano.

"Po wypadku drogowym komendant Baryła ma liczne obrażenia, jest w śpiączce farmakologicznej" - mówiła Kącka. "Potrzebna jest krew. Policjanci już się zorganizowali. Dziękujemy za wsparcie zbiórki, bo przecież krew jest także potrzebna innym poszkodowanym w wypadkach drogowych" - podkreśliła.

Reklama

Do wypadku doszło 28 września na odcinku drogi krajowej nr 42 między miejscowościami Pajęczno i Makowiska. Ze wstępnych ustaleń policjantów  wynika, że o zachowaniu bezpiecznej prędkości oraz odległości od poprzedzającego pojazdu zapomniał 35-letni mieszkaniec Pajęczna. Mężczyzna, kierując BMW, najechał na tył prywatnego Nissana, którym kierował 49-letni nadkomisarz Baryła. 

W wyniku uderzenia Nissan został wyrzucony z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. 

W wypadku ucierpiała 21-letnia pasażerka BMW oraz kierujący Nissanem policjant, który w stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. 

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia teraz okoliczności zdarzenia.

***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tragiczny wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy