Polskie drogi

Policjanci ranni w wypadku. Na sygnale wjechali na czerwonym

Dwaj policjanci trafili w środę do szpitala po zderzeniu nieoznakowanego radiowozu z innym samochodem na jednym ze skrzyżowań w Zabrzu. Policyjny samochód wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe - podała policja.

Rzeczniczka zabrzańskiej komendy sierż. szt. Agnieszka Żyłka powiedziała, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Lutra.

"Policjanci wjechali radiowozem na skrzyżowanie na czerwonym świetle, ale na sygnałach uprzywilejowania, czyli dźwiękowych i świetlnych - byli kierowani na pilną interwencję. Radiowóz zderzył się z BMW, które miało zielone światło" - powiedziała Żyłka. Oznacza to, że prowadzący radiowóz nie upewnił się, że może bezpiecznie przejechać na czerwonym świetle i nie zachował szczególnej ostrożności.

Reklama

Kierująca BMW kobieta i jej ośmioletnia córka po przebadania przez lekarza zostały zwolnione do domu, natomiast policjanci zostali przewiezieni do szpitala.

Nie wiadomo, jakie dokładnie obrażenia odnieśli funkcjonariusze, jeden z nich ma przypuszczalnie wstrząśnienie mózgu - podała rzeczniczka.

PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama