Polskie drogi

Noworodek się dusił, pomogli policjanci

Policjanci z poznańskiej drogówki podczas służby wykonali niecodzienny pilotaż - umożliwili rodzicom z kilkudniowym, duszącym się dzieckiem dotarcie do szpitala.

Do zdarzenia doszło 13 marca br. około godziny 17:00 na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II, a Krzywoustego w Poznaniu. Wówczas do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - sierż. Patryka Wiśniewskiego oraz post. Moniki Mrówczyńskiej, których przeprowadzali kontrolę drogową podjechał mężczyzna.

Zdenerwowany kierowca poprosił funkcjonariuszy o pilną pomoc w bezpiecznym i szybkim dotarciu do szpitala gdyż jego kilkudniowe dziecko, które przewoził zaczęło się dusić.

Policjanci zdając sobie sprawę jak ważna jest każda chwila, porzucili kontrolę, biegiem udali się do radiowozu i na sygnale pilotowali kierowcę Audi do szpitala przy ul. Szwajcarskiej. Na miejscu po kilku minutach tata maleństwa podziękował policjantom za okazaną pomoc i powiedział im, że zdążyli na czas, a dziecko jest już pod opieką lekarzy.

Reklama
Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy