Polskie drogi

Mobilne centrum monitoringu w akcji!

Bydgoscy policjanci na terenie miasta i powiatu systematycznie wykorzystują Mobilne Centrum Monitoringu, które pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez zmotoryzowanych użytkowników dróg.

Mobilne Centrum Monitoringu to nic innego jak nieoznakowany samochód dostawczy z masztem, na którym zamontowane są kamery. Policjanci ustawiają go w miejscu oddalonym od jezdni, nie rejestrują bowiem przekroczeń prędkości, ale inne wykroczenia.

W ten sposób 1 lipca policjanci "rozliczali"  kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną na ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy.

Efekt dzisiejszych porannych działań można zobaczyć na poniższym filmie. Widzimy na nim zachowanie dwóch kierowców, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie w momencie, gdy mają już czerwone światło. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej drogówki, który kilkaset metrów dalej zatrzymywał wskazany pojazd i wyciągał konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. Obaj zostali przez policjantów ukarani mandatem karnym.

Reklama

Tego typu działania bydgoskich policjantów są organizowane cyklicznie.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy