Polskie drogi

Kolejne zdarzenie z udziałem kolumny BOR. Tym razem bez ofiar

Nikt nie ucierpiał w kolizji kolumny BOR na rondzie Waszyngtona w Warszawie - poinformowało PAP biuro prasowe BOR. Rzecznik KSP podkom. Sylwester Marczak podał, że na miejscu działania prowadzą policjanci wydziału ruchu drogowego.

Jak poinformowało biuro prasowe BOR, do zdarzenia doszło ok. godz. 12.05 podczas przejazdu kolumny BOR - inny uczestnik ruchu drogowego poruszający się w tym samym kierunku, co kolumna BOR, lekko "otarł się" o samochód Biura Ochrony Rządu.

Według BOR kolumna jechała na zasadach uprzywilejowanych i poruszała się na zielonym świetle. "Nikomu nic się nie stało. Zgodnie z procedurą kolumna pojechała dalej, a samochody, które uczestniczyły w zdarzeniu, pozostały na miejscu w oczekiwaniu na ustalenia policji" - poinformowało biuro prasowe BOR.

Reklama

"Z uzyskanych informacji wynika, że przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności wskazały - zdaniem policji - że sprawcą zdarzenia jest kierowca auta cywilnego. Jednocześnie, w związku z odmową przyjęcia mandatu, sprawa została skierowana do sądu" - napisano na Twitterze.

Odmowa przyjęcia mandatu oznacza, że obarczony winą kierowca cywilny nie poczuwa się do winny i będzie swoich racji dochodził przed sądem.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy