Polskie drogi

Kamera uchwyciła czołowe zderzenie

Trudne warunki na drogach w okresie jesienno-zimowym nie sprzyjają kierującym i nie każdy jest w stanie sobie z nimi poradzić. W związku z tym, że dzień jest bardzo krótki, szczególną ostrożność powinniśmy zachować w nocy i nad ranem, gdy widoczność jest ograniczona i dodatkowo utrudniona przez opady deszczu lub śniegu, a jezdnia może być śliska.

Najprawdopodobniej chwilowa dekoncentracja i nieuwaga kierującej była przyczyną niebezpiecznego zdarzenia, do którego doszło na drodze krajowej nr 27, w okolicy miejscowości Piaski.

Kierująca volkswagenem kobieta, skręcając w lewo, w drogę podporządkowaną, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu mężczyźnie kierującemu samochodem Peugeot Partner i doprowadziła do zderzenia. Siła uderzenia była tak duża, że volkswagen odbił się od peugeota i obracając się, uderzył w nadjeżdżający z tyłu samochód ciężarowy, w którym znajdowała się kamera, dzięki której całe zdarzenie zostało nagrane.

Reklama

Chociaż zderzenie wyglądało dramatycznie, nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierująca volkswagenem 21-latka została zabrana na badania do szpitala. Jak się okazało, miała tylko skręconą kostkę. W rozmowie z policjantami kobieta nie potrafiła wytłumaczyć, jak to się stało, że wjechała wprost pod nadjeżdżający pojazd.

Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy i wyjaśniają okoliczności kolizji.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy