Polskie drogi

Ciężarówka nie powinna wyjechać na drogi, a brała udział w wypadku

Funkcjonariusze lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego uczestniczyli w ustalaniu przyczyny i okoliczności wypadku z udziałem ciężarówki i pojazdu osobowego. Udało im się wykryć wiele nieprawidłowości.

Do zderzenia się ciężarówki z samochodem osobowym doszło w czwartek (10 grudnia) na drodze Łuszczów-Kijany koło Lublina. W wypadku ucierpiała jedna osoba, która z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol ITD. Inspektorzy ustalili, że ciężarówka i jej kierowca nie powinni wyjechać poza bazę firmy. Kierowca od ponad dwóch lat nie posiadał ważnych badań lekarskich, psychologicznych i szkolenia okresowego. Ale to nie jedyne nieprawidłowości. Ciągnik siodłowy i naczepa nie miały ważnych badań technicznych. Oprócz tego kierowca nie udokumentował swojego czasu pracy za ostatnie 28 dni. Okazał tylko jedną wykresówkę z dnia kontroli, kiedy doszło do wypadku.

Reklama

Wszystkie informacje funkcjonariusze ITD przekazali policjantom, którzy zajmują się ustalaniem przyczyny i okoliczności wypadku. Wobec przewoźnika drogowego i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie inspektorzy prowadzić będą postępowanie administracyjne. Za ujawnione nieprawidłowości przewoźnikowi oraz zarządzającemu transportem w firmie grożą kary finansowe. Stwierdzone naruszenia mogą być również podstawą do cofnięcia uprawnień do wykonywania zawodu przewoźnika drogowego.

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

ITD/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy