Polskie drogi

Bus wylądował na boku po zderzeniu z Polo

Z obrażeniami ciała do szpitala została przewieziona 21-letnia kierująca Volkswagenem, po tym jak jej samochód zderzył się z busem.

Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg i okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w miejscowości Zawada na drodze krajowej nr 74. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65-letni mieszkaniec Biłgoraja kierując Fordem Transitem zatrzymał się na swoim pasie ruchu.

Jadąca za nim Volkswagenem 21-letnia mieszkanka gm. Zamość, rozpoczęła manewr omijania. W tym samym czasie kierujący Fordem zdecydował się na skręt w lewo doprowadzając do zderzenia samochodów. Z policyjnego komunikatu wynika, że to kierowca Forda zawinił. Ale skoro zatrzymał się, aby skręcić w lewo, to kierująca Polo powinna ominąć go prawą stroną. Skoro doszło do wypadku, to musiała robić to jednak z lewej strony, czego robić nie wolno w przypadku pojazdu sygnalizującego zamiar skrętu. Chyba, że nie sygnalizował.

Reklama

Do szpitala z obnażeniami ciała została przewieziona kierująca Volkswagenem. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że oboje kierowcy byli trzeźwi.Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy