Jazda (bez)alkoholowa

Uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy BMW

Dzięki reakcji przypadkowego świadka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę BMW.

Policjanci hrubieszowskiej drogówki udali się do miejscowości Brodzica (woj. lubelskie), gdzie według zgłoszenia na drodze krajowej nr 74 miał stać w poprzek jezdni pojazd marki BMW. Zachodziło podejrzenie, że kierowca znajduje się w stanie nietrzeźwości i został ujęty przez innego kierowcę.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali pojazd marki BMW stojący w poprzek prawego pasa ruchu. Przód pojazdu znajdował się na poboczu. Jak ustalili policjanci, 26-letni zgłaszający jechał drogą nr 74. Gdy miał wymijać się z jadącym z przeciwka BMW, samochód nagle zjechał na pobocze i zatrzymał się w poprzek jezdni.

Reklama

26-letni kierowca zatrzymał swój pojazd i mając podejrzenie, że kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości, zabrał mu kluczyki, nie dopuścił do dalszej jazdy i powiadomił policję. Po przybyciu na miejsce policji kierowca BMW awanturował się, odmówił przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie. Od 44-letniego mieszkańca gminy Werbkowice pobrano krew do badań.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Na wyróżnienie zasługuje postawa 26-letniego kierowcy z Dołhobyczowa, który powstrzymał kierowcę bmw od dalszej jazdy, powiadomił policję i prawdopodobnie zapobiegł kolejnej tragedii na drodze.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama