Jazda (bez)alkoholowa

Pijana kobieta uczyła jeździć drugą. Też pijaną

Dwie pijane kobiety zatrzymane ze kolizję na parkingu w Chorzowie. Pierwsza z nich "uczyła" drugą jeździć. Obie staną teraz przed sądem.

Wszystko to działo się na parkingu przed jednym z marketów. Policję wezwał mężczyzna, który zauważył, że kierująca samochodem kobieta uszkodziła dwa auta.

Na miejscu okazało się, że właścicielka samochodu pozwoliła swojej koleżance wsiąść za kierownicę, żeby ta mogła uczyć się jeździć. Ale 30-latka straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w dwa stojące w pobliżu samochody.

Badanie alkomatem szybko wykazało, że kobieta ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zbadali też właścicielkę auta. I tu wynik był podobny.

Reklama

42-letnia kobieta też będzie odpowiadać za jazdę po wypiciu alkoholu, bo już po kolizji spowodowanej przez koleżankę za kierownicę samochodu wsiadła jego właścicielka, żeby auto przestawić w inne miejsce.

Obu kobietom grozi teraz do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.RMF FM

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama