Jazda (bez)alkoholowa

Kompletnie pijany doprowadził do kolizji z radiowozem

Policjanci z Opola zatrzymali 60-latka jadącego volkswagenem. Mężczyzna podczas kontroli drogowej uderzył w policyjny radiowóz. Jak się okazało, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Funkcjonariusze prewencji z Opola, patrolując ulice miasta zauważyli volkswagena, który poruszał się zajmując dwa pasy ruchu.

Policjanci wydali więc sygnał do zatrzymania, chcąc wyjaśnić przyczyny nietypowego sposobu jazdy. Kierowca volkswagena zareagował. Zatrzymał się, ale następnie ruszył i próbował ominąć radiowóz. Manewr się nie powiódł i doszło do kolizji.

Za kierownicą pojazdu siedział 60-letni mieszkaniec Opola. Mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem pokazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało nie posiadał także prawa jazdy, które stracił już wcześniej również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Reklama

Kierowca volkswagena został zabrany do izby wytrzeźwień, a jego pojazd trafił na policyjny parking. Teraz 60-latek za swoje czyny odpowie przed sądem.

INTERIA.PL/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy