Jazda (bez)alkoholowa

Kierowca pijany, bez prawa jazdy. Samochód bez badań

Ponad 1,5 promila alkoholu miał w organizmie 36-letni mieszkaniec gminy Borki, kierował nissanem. Dodatkowo mężczyzn nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zdarzenia doszło w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie). Policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego pełniący służbę na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej Nissana Primerę. W trakcie prowadzonej kontroli drogowej od kierującego wyczuli woń alkoholu, a użyte urządzenie wskazało, iż kierujący ma ponad 1,5 promila alkoholu. 

Kierującym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Borki. Dodatkowo w trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. W samochodzie znajdowała się żona kierowcy.

Reklama

Ponadto nissan, którym się poruszała para, nie został przerejestrowany w wyznaczonym terminie i nie posiadał aktualnych badań technicznych. Po wykonanych czynnościach auto odholowane zostało na parking strzeżony.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. 36-latek odpowie również za popełnione wykroczenia.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama