Jazda (bez)alkoholowa

Bez odblasków i po złej stronie drogi. Pieszy nie żyje

I​dącego po jezdni 59-letniego mężczyznę śmiertelnie potrącił samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi, był ubrany na ciemno i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

 Do wypadku doszło na DW-854 w m. Opoka Kolonia w terenie zabudowanym, ale w chwili wypadku nieoświetlonym. Policjanci przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia. Kierująca samochodem była trzeźwa.

W niedzielę policjanci z komisariatu w Annopolu ok. godz. 16.30 zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego w miejscowości Opoka Kolonia, na drodze wojewódzka nr854. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do potrącenia pieszego. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia, lekarz po przybyciu stwierdził zgon 59-letniego mieszkańca gminy Annopol.

Reklama

Jak wstępnie, ustalili policjanci wykonujący oględziny, mężczyzna szedł po jezdni niewłaściwą stroną, ubrany był w ciemną odzież oraz nie posiadał żadnych elementów odblaskowych. Był praktycznie niewidoczny. Miejsce, w chwili gdy doszło do zdarzenia było nieoświetlone. 52-letnia kierująca pojazdem marki Fiat w ostatnim momencie zauważyła pieszego, lecz nie zdążyła wykonać żadnego manewru. Po uderzeniu zatrzymała natychmiast pojazd.

Pora dnia w której doszło do zdarzenia to zapadający szybko zmierzch. W tym czasie widoczność z jadącego pojazdu pomimo włączonych świateł krytycznie spada. Gdyby mężczyzna posiadał jasny ubiór lub elementy odblaskowe mógłby zostać zauważony wcześniej, co dało by szanse kierującej na uniknięcie zderzenia. Kobieta została poddana badaniu trzeźwości. Alkometr nie wykazał alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama