Paryż 2010

Oto citroen DS4

W Paryżu Citroen zaprezentował kolejny pojazd oznaczony znaczkiem DS - model DS4.

Auto zbudowane zostało w oparciu o nowe wcielenie popularnego C4, którego również na tegorocznym Mondial de l'Automobile pokazano po raz pierwszy. Samochód ma 4,27 m długości i 1,81 m szerokości a linia dachu kończy się 153 cm nad ziemią.

Z zewnątrz C4 i DS4 różni tylko kilka detali (m.in. aluminiowe felgi sygnowanie logiem DS), ten ostatni pojazd ma jednak zdecydowanie bardziej ekskluzywny charakter.

Auto dostępne będzie wyłącznie z mocniejszymi jednostkami napędowymi. Pod maską nie znajdziemy więc 95-konnego "benzyniaka" o pojemności 1,4 l. Paletę jednostek napędowych otwiera e-HDI o mocy 110 KM. Amatorzy mocniejszych wrażeń będą się też mogli zdecydować na wersję wysokoprężną dysponującą mocą 160 KM.

Reklama

Jednostki napędowe współpracować będą z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów oraz systemem start&stop, podobnym do tego, który Citroen z powodzeniem już kilka lat temu stosował w modelu C3. Do wyboru będą też wersje z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 l w trzech wariantach mocy: 120 KM, 155 KM i 200 KM.

DS4 trafić ma do salonów jeszcze przed końcem roku.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | auto | Pojazd | Citroen | Citroen DS4
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama