Budowa autostrad

Zakończył się remont autostrady A2 pod Łodzią. Trwał ponad rok

Po przeszło roku zakończył się remont nawierzchni autostrady A2 pomiędzy węzłami Emilia oraz Stryków w woj. łódzkim. To oznacza, że kierowcy nie napotkają już utrudnień w tym rejonie.

Ostatni etap prac obejmował północną jezdnię (kierunek Poznań) od węzła Stryków do Punktu Poboru Opłat Stryków. Dziś na tym odcinku ruch odbywa się po obu jezdniach, a na węźle Stryków (A2/DK14) powróciła możliwość wyjazdu z Łodzi w kierunku Poznania.

Wyremontowany właśnie odcinek autostrady został przekazany do ruchu latem 2006 roku. Był więc eksploatowany od ponad 16 lat, podczas gdy trwałość nawierzchni bitumicznych (asfaltowych) do pierwszego remontu ocenia się na 10-15 lat.

Remont A2 pod Łodzią. Co i jak zostało zrobione?

Remont objął 20-kilometrowy odcinek drogi i trwał nieco ponad rok. Prowadzony był etapami bez wstrzymywania przejazdu. Podczas prac, które prowadzone były raz na jednej, raz na drugiej jezdni, przyjęto założenie, aby nie zamykać dwóch sąsiadujących ze sobą węzłów autostradowych.  

Reklama

 W ramach remontu wymieniono dwie warstwy nawierzchni, dodatkowo stosując siatkę stalową (na jezdni południowej) i specjalną geowłókninę (na jezdni północnej). Zapewni to kolejne kilkanaście lat bezproblemowej eksploatacji. 

Remont kosztował nieco ponad 71 mln zł. 

GDDKiA/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: Autostrada A2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy