Budowa autostrad

Droga S11 połączy cztery województwa. Jest przetarg na kolejny odcinek

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o złożeniu dokumentów przetargowych na zaprojektowanie i budowę ponad 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki – Poznań. Do 2030 roku cała trasa S11 będzie posiadała ok. 580 kilometrów długości i połączy aż cztery województwa.

To jedna z najważniejszych tras na mapie Polski

Droga ekspresowa S11, nazywana "drogą życia" to jedna z najważniejszych tras, które wkrótce zagoszczą na mapie Polski. Jej cały odcinek liczący ok. 580 kilometrów połączy do 2030 roku leżący na Pomorzu Środkowym Kołobrzeg przez Piłę, Poznań i Kępno z Aglomeracją Śląską. 

Jak poinformowała GDDKiA - do publikacji w Dzienniku Urzędowym UE wysłane już zostały dokumenty przetargowe na zaprojektowanie i budowę ponad 22-kilometrowego odcinka Oborniki - Poznań.

Droga S11 Oborniki - Poznań. Zakres inwestycji

Zgłoszony przez urzędników przetarg ustala szczegóły zaprojektowania i wybudowania trasy omijającej Oborniki i ułatwiającej wjazd od północy do Poznania i autostrady A2. W ramach inwestycji wykonawca będzie zobligowany do utworzenia dwóch węzłów drogowych - Oborniki i Chludowo, a także 37 obiektów inżynierskich, w tym wiaduktów, mostów, przejść dla zwierząt oraz kładek biegnący pod nitką trasy. Projekt inwestycji zakłada także zbudowanie dodatkowych jezdni do obsługi ruchu z terenów przyległych oraz dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) w okolicy Obornik.

Reklama

Pozostałe odcinki S11 w woj. Wielkopolskim

To jednak nie wszystko. GDDKiA podkreśla także, że trwają już prace projektowe dla budowy trasy S11 od granicy z woj. zachodniopomorskim do granicy z woj. opolskim. Długość projektowanej S11 w woj. wielkopolskim to około 240 km, podzielonych na następujące odcinki:

  • Szczecinek - Piła o długości około 59 km,
  • Piła - Ujście o długości około 20 km,  
  • Ujście - Oborniki o długości około 43 km, 
  • Kórnik - Jarocin o długości 37 km,
  • Jarocin - Ostrów Wielkopolski o długości 49 km,
  • Ostrów Wielkopolski - Kępno o długości około 30 km.   

Inwestycje realizowane będą w latach 2024 - 2028 w ramach Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. Dzięki nim w nadchodzących latach pokonanie trasy z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie na połączeniu z autostradą A1 zajmie samochodem osobowym nieco ponad 5 godz.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: droga s11 | Wielkopolska | budowa dróg
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy