Budowa autostrad

Bydgoszcz. Nowy odcinek drogi S5 praktycznie gotowy

Kończą się prace budowlane na niemal 10-kilometrowym odcinku drogi ekspresowej S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ. Kierowy wjadą na nową drogę już w sobotę, 30 października.

Wyjątkiem będą zjazdy węzła Rynarzewo, na których w dalszym ciągu trwają prace budowlane.

Od strony węzła Bydgoszcz Błonie w Białych Błotach kierowcy pojadą obiema jezdniami. Tymczasowe rondo od strony Białych Błot pozostanie, umożliwiając kierowcom lokalnym zjazd na starą drogę krajową nr 5 w stronę Rynarzewa. Z kolei od strony węzła Szubin Północ zlikwidowana zostanie dotychczasowa przewiązka. Na odcinku obowiązywać będzie ograniczenie do 80 km/h. 

Stała organizacja ruchu na odcinku Szubin Północ - Żnin Północ

Dzięki udostępnieniu odcinka pod Bydgoszczą możliwe jest wprowadzenie stałej organizacji ruchu na ukończonym wcześniej odcinku Szubin Północ - Żnin Północ. Tym samym od soboty kierowcy pojadą całą drogą z docelową, maksymalną prędkością 120 km/h. Wyjątkiem jest obwodnica Szubina, na której ograniczenie prędkości wynosić będzie 100 km/h.

Reklama

Pozostały jeszcze prace poza trasą główną

W dalszym ciągu na odcinku Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ trwają prace na drogach dojazdowych i w sąsiedztwie trasy głównej. Nieczynne pozostają również zjazdy na węźle Rynarzewo, a na budowie węzła ruch będzie się odbywać wahadłowo. Wykonawca kontynuuje prace na drogach dojazdowych oraz elementach związanych z dostosowaniem przyległego terenu inwestycji. Trwają jeszcze prace w branżach: sanitarnej, telekomunikacyjnej i elektrycznej.

***

GDDKiA
Dowiedz się więcej na temat: droga ekspresowa s5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy