Reklama

Stec Xeramic Motorsport w nowym samochodzie na Rajdzie Elmot

W piątek, 2 maja, rusza z dawna oczekiwana przez wszystkich zawodników i kibiców pierwsza eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - 31 Rajd Elmot.

Przed zawodnikami dwa dni ścigania się po 21 odcinkach o łącznej długości 111,15 km. Na trasie rajdu nie zabraknie Mariusza Steca i jego nowego pilota - Zbigniewa Gruszki. Duet wystartuje nowozbudowanym Mitsubishi Lancerem Evo VI.

Mariusz Stec: - Bardzo się cieszę, że uda nam się wystartować w Rajdzie Elmot. Tuż przed Rajdem Lubelskim złamałem nogę i do tej pory trwa jej rehabilitacja, nie do końca więc wiadomo było, czy będę już na tyle sprawny, by pojechać w tym rajdzie. Całe szczęście, wszystkie operacje przebiegły pomyślnie. Samochód, którym wystartujemy - Mitsubishi Lancer Evo VI - został zbudowany "od zera" bardzo dużym nakładem pracy i doświadczenia mojego taty. Po pierwszych testach jestem bardzo mile zaskoczony jego charakterystyką prowadzenia. Ten rajd to dla mnie dużo nowości - pierwszy raz wystartuję z kłową skrzynią biegów, pierwszy raz na sportowym paliwie i pierwszy raz z nowym pilotem - Zbyszkiem Gruszką. Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na trasy rajdu - pomimo że mój styl jazdy będzie bardziej "na okrągło", gwarantuję, że Was nie zawiodę!

Reklama

Zbyszek Gruszka: Start z Mariuszem w Rajdzie Elmot to mój debiut w tak szybkim samochodzie. Przygotowywałem się do niego bardzo sumiennie, nawet udało mi się stracić na wadze ponad 30 kilogramów. Chcę doprowadzać Mariusza szybko i bezpiecznie do mety i wierzę, że mi się to uda. Trasa tegorocznego Rajdu Elmot niewiele różni się od zeszłorocznej, jest więc bardzo wymagająca i trudna technicznie. Zapraszamy wszystkich kibiców na rajdowe oesy, a w szczególności na kultowe już patelnie walimskie!

Za umożliwienie startu serdecznie dziękujemy Panom: Piotrowi Parysowi i Sławomirowi Wikło.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje