Robert Kubica wystartuje na Nurburgringu

​Gdy w ten weekend najlepsi kierowcy świata będą inaugurowali nowy sezon Formuły 1 w Bahrajnie, Robert Kubica pojawi się na północnej pętli toru Nurburging gdzie zadebiutuje w pierwszym wyścigu serii Nurburgring Endurance Series (Nürburgring Langstrecken Serie - NLS; dawniej VLN).

Polski kierowca poprowadzi Porsche Cayman w barwach Prosport Racing. Będzie to dla Kubicy krok do zdobycia tzw. pozwolenia A, które pozwali rywalizować na Nordschleife samochodami klasy GT3.

Prosport Racing to nie tylko zespół wyścigowy, ale również firma, która zajmuje się szkoleniami kierowców oraz organizacją tzw. "dni torowych" na Nurburgringu. Firma organizuje przejażdżki oraz wynajmuje samochody.

Ważną częścią jest umożliwienie zawodnikom innych serii zdobycia licencji na starty na Nordschlaife. Od 2015 uprawnienia dzięki Prosport zdobyła ponad 50 kierowców różnych serii wyścigowych.

Kubica będzie startował przygotowanym przez Prosport Porsche Cayman klasy V5, które napędzane jest silnikiem o mocy 285 KM. To samochód w dużej mierze seryjny, który przeszedł tylko podstawowe przeróbki umożliwiające rywalizację na torze. 

Sama klasa samochodów seryjnych (V) umożliwia starty również amatorom.

Reklama

Sobotnie zawody rozpoczną się kwalifikacjami o 8 rano. O 12 rozpocznie się zaplanowany na cztery godziny wyścig.

Poza startami NLS Kubica w tym sezonie zamierza startować w długodystansowych wyścigach European Le Mans Series (samochodem klasy LMP2), której najważniejszym wydarzeniem jest 24-godzinny wyścig na torze Le Mans. Polak będzie reprezentował zespół WRT, który wystawi samochód Oreca 07 Gibson. 36-letni Kubica będzie zmieniał się za kierownicą ze znacznie młodszymi kierowcami - 23-letnim Szwajcarem Louisem Deletrazem i 20-letnim Chińczykiem Yifei Ye.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama