Robert Kubica tuż za podium Renault Sport Trophy Championship

Robert Kubica zajął czwarte miejsce w sprinterskim wyścigu Renault Sport Trophy Championship na belgijskim torze Spa-Francorchamps.

Wcześniej, w Renault Sport Trophy AM Championship jego zmiennik Christophe Hamon finiszował na szóstym miejscu.  Polak do niedzielnego wyścigu wyruszył z trzeciego pola. Niestety dość szybko je stracił na rzecz Estończyka  Kevina Korjusa.

Wyścig wygrał  Pieter Schothorst przed Steijnem Schothorstem.

SPRINT PRO (12 okrążeń)
1. Pieter Schothorst (NL)
2. Steijn Schothorst (NL) +0,490
3. Kevin Korjus (EE) +11,062
4. Robert Kubica (PL) +12,741
5. Markus Palttala (FIN) +12,964
6. Jordan Grogor (ZA) +18,404
7. Raoul Owens (GB) +19,346
8. Tanart Sathienthirakul (T) +32,084
9. Rodrigo Baptista (BR) +37,972
10. Dario Capitanio (I) +41,270

Wczoraj Kubica był na podium. (czytaj TUTAJ).  Oto co pisał na swoim profilu na FB:  "Powrót na podium to miłe uczucie. Oczywiście bardziej podobało mi się sześć lat temu, gdy byłem tu w samochodzie Formuły 1, ale takie jest życie. Lubię Spa. To historyczny tor i jeden z najlepszych na świecie. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w powrocie tu.
Gdy przestajesz się ścigać na sześć lat, twój rytm jazdy jest inny. Po przejeździe w kwalifikacjach rano, gdy wchodzisz do samochodu w trakcie wyścigu musisz się szybko zaadaptować do zużytych opon i ciężkiego auta. Nie było mi łatwo, szczególnie, gdy jechałem za innymi samochodami, ale robiłem, co w mojej mocy".
INTERIA.PL

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje