Reklama

Prezydent kraju przygotowuje... motoryzacyjną imprezę

W 2014 roku po raz pierwszy motocykliści i kierowcy quadów uczestniczący w Rajdzie Dakar zawitają do Boliwii. Noc z 12 na 13 stycznia spędzą w bazie wojskowej w pobliżu miejscowości Uyuni. W przygotowania zaangażował się prezydent kraju Evo Morales.

O lokalizacji rajdowego obozu w bazie pułku boliwijskiej piechoty poinformował burmistrz Uyuni, słynącego z sąsiedztwa z największą w świecie solną pustynią.

Siódmy etap najbliższej edycji Rajdu Dakar poprowadzi z Argentyny do Boliwii, a następnego dnia motocykliści i quadowcy wjadą do Chile.

Ponieważ trasa boliwijskiej części imprezy prowadzić będzie m.in. przez dżunglę, zrezygnowano z kierowania tam samochodów i ciężarówek.

"Nasze marzenia się ziściły. Będziemy dobrze przygotowani na przyjęcie uczestników rajdu" - zadeklarował prezydent Morales.

Reklama

Z kolei minister kultury Pablo Groux oszacował, że zyski kraju z organizacji tylko jednego etapu zawodów wyniosą około dziesięciu milionów dolarów.

Edycja 2014 będzie szóstą rozgrywaną w Ameryce Południowej. Rozpocznie się 5 stycznia w Rosario w Argentynie, a zakończy 18 stycznia w Valparaiso w Chile.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje