Porsche GT3 Cup - przed rundą w Brnie

Rywalizacja w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe wchodzi w decydującą fazę. Szósta i zarazem przedostatnia runda cyklu zostanie rozegrana na torze w Brnie, gdzie na pewno zobaczymy zaciętą walkę do samego końca.

Historia ścigania się w Brnie jest bardzo obszerna, gdyż dźwięk silników w tym rejonie rozbrzmiał już w 1930 roku, kiedy rywalizowano na ponad 30-kilometrowej pętli wytyczonej na drogach publicznych. Później tor przechodził różne modyfikacje, aż ostatecznie w 1986 roku otwarto obiekt, z którego korzysta się do dziś. Tor składa się z 15 zakrętów, 9 prawych i 6 lewych, które w połączeniu z prostymi odcinkami łączą się w pętlę o długości nieco ponad 5,4 kilometra. Dość nietypowe są bardzo duże różnice poziomów, które sprawiają, że niezmiernie ważna jest odpowiednia linia jazdy w zakręcie i utrzymanie jak najwyższej prędkości.

Podczas nadchodzącego weekendu w pokonaniu wyścigowych wyzwań pomogą zawodnikom opony firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo europejskiego cyklu. Warto dodać, że przy organizacji pucharu wraz z Porsche współpracuje firma Orlen Oil, dla której rywalizacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe jest doskonałym sposobem na testowanie olejów oraz rozwijanie technologii w najcięższych warunkach.

Reklama

Nitka zlokalizowana na wzgórzach niedaleko Brna jest doskonale znana wszystkim zawodnikom, gdyż stanowi stały element praktycznie każdych rozgrywek w tym regionie Europy. Głównymi faworytami na pewno będą liderzy pucharu - Marcin Jedliński oraz, tracący do niego 11 punktów, Rafał Mikrut. Pozostali zawodnicy na pewno im nie odpuszczą i należy oczekiwać, że Grzegorz Moczulski znów będzie chciał stanąć na najwyższym stopniu podium.

Weekend Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe rozpocznie się w piątkowe popołudnie od wolnego treningu. Kwalifikacje na torze w Brnie zaplanowano na godzinę 9:40 w sobotę, której popołudnie będzie stało pod znakiem pierwszego wyścigu - światła na polach startowych zgasną o godz. 15:55. Finał zmagań, czyli drugi wyścig, odbędzie się w niedzielę o godz. 11:50.

Wypowiedzi przed szóstą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Marcin Jedliński:
- Mam nadzieję, że po kłopotach w Moście, w Brnie będziemy mieli bezproblemowy weekend. Przygotowania do tego wyścigu nie były łatwe, gdyż do samego końca składaliśmy moje auto, które ucierpiało podczas ostatniej rundy. W trakcie wcześniejszych testów zawsze coś stawało na przeszkodzie by odpowiednio poznać tor i znaleźć właściwe ustawienia. Jednak teraz przez cały czwartek będziemy sprawdzać samochód i dlatego liczę, że będziemy dobrze przygotowani i przed ostatnią rundą powiększymy przewagę.

Rafał Mikrut: - Tor w Brnie znam dość dobrze, gdyż ścigałem się tam w kilku wyścigach, więc mam nadzieję na dobry wynik. Ostatnie wyścigi były dla mnie bardzo dobre, zatem liczę na utrzymanie pozytywnego trendu. Strata do Marcina Jedlińskiego nie jest duża, więc dobrze byłoby się zbliżyć bardziej i rozstrzygnąć kwestie tytułu w Poznaniu.

Dominik Kotarba-Majkutewicz: - Runda w Brnie będzie kolejnym etapem nauki w Porsche 911 GT3 Cup. W Moście "czasówka" poszła bardzo dobrze, choć niestety nie udało mi się tego przełożyć na wyścigi. Mam nadzieję, że tutaj uda mi się być szybszym niż podczas ostatniej rundy, przez co wrócę do domu z uśmiechem na ustach, a może nawet z pucharem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy