Kajetanowicz drugi w rajdzie Rzymu

Obrońca tytułu Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął drugie miejsce w Rally di Roma Capitale, 7. rundzie mistrzostw Europy i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Zwyciężył trzykrotny mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Ford Fiesta R5).

Kajetanowicz na 200-kilometrowej trasie stracił do Bouffiera 0,3 s. Trzecie miejsce wywalczył wicelider klasyfikacji generalnej sezonu Portugalczyk Bruno Magalhaes (Skoda Fabia R5) - strata 57,9.

"Dokonaliśmy tego! Zwycięstwo jest czymś zdumiewającym. Walczyliśmy jak diabli, w każdym sporcie walka jest czymś fajnym, wyzwala adrenalinę. Było ekstra" - ocenił start Bouffier.

Rajdu nie ukończył Rosjanin Aleksiej Łukjaniuk (Ford Fiesta R5), który w sobotę na kończącym dzień odcinku uderzył w kamień leżący na poboczu, urwał koło i nie mógł kontynuować walki.

W czołowej "10" uplasowało się jeszcze dwóch Polaków. Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia R5) był czwarty ze stratą 1.18,3, a Łukasz Habaj (Ford Fiesta R5) siódmy - strata 2.25,5.

"Teraz nie ma już znaczenia, czy mamy pierwsze miejsce czy drugie, najważniejsze jest to, że jestem na mecie i zdobyłem punkty. Mieliśmy dużo frajdy, walczyliśmy przecież o zwycięstwo pierwszy raz startując w tym rajdzie. Dziękuję mojemu zespołowi, mieliśmy niemal perfekcyjny samochód. Walka z Bryanem była wspaniała" - powiedział na mecie Kajetanowicz.

W klasyfikacji ME Kajetanowicz ma już w dorobku 151 pkt. Drugi jest Magalhaes - 121 pkt, a na trzecie miejsce awansował Bouffier - 84, na czwarte spadł Łukjaniuk - 73.

W walce o tytuł liczą się już tylko Kajetanowicz i Magalhaes. Ostatnia runda ME - łotewski Rajd Lipawy zostanie rozegrany od 6 do 8 października.