Reklama

Janusz Kulig liderem mistrzostw Europy 2002

Rajdowe mistrzostwa Europy po Rajdzie Polski osiągną półmetek. Po czterech dotychczas rozegranych rajdach o najwyższym współczynniku "20" i jedenastu o niższych współczynnikach nie mających decydującego wpływu na ostateczną klasyfikację, liderem mistrzostw Europy jest Janusz Kulig. Mistrz Polski zrezygnował z walki o czwarty w swojej karierze tytuł mistrza kraju i postanowił całkowicie poświęcić się rywalizacji w mistrzostwach Europy.

Program startów krakowianin rozpoczął od zwycięstwa w Rajdzie Turcji i po zajęciu drugiego miejsca w Bułgarii objął pozycje lidera w mistrzostwach Europy. W czołówce jest także Leszek Kuzaj mający na swoim koncie końcowy sukces w Rajdzie Bułgarii. Rajd Polski jest dla obu zawodników znakomitą okazją do powiększenia dorobku punktowego, podobnie jak dla Antony'ego Warmbolda i Dominique Bruyneel'a, których nazwiska widnieją na liście zgłoszeń 59 Rajdu Polski.

W czołówce klasyfikacji mistrzostw Europy są również Renato Travaglia (Włochy) oraz Jesus Puras (Hiszpania), którzy nie planują jednak serii startów w europejskich "dwudziestkach", a rajdy Mille Miglia i Wysp Kanaryjskich potraktowali tylko jako rundy mistrzostw swoich krajów.

Reklama

Klasyfikacja mistrzostw Europy 2002:

1.Janusz Kulig PL Ford Focus WRC 320 pkt.

2.Renato Travaglia I Peugeot 206 WRC 250 pkt.

3.Jesus Puras E Citroen Xsara WRC 200 pkt.

Leszek Kuzaj PL Toyota Corolla WRC 200 pkt.

5.Antony Warmbold D Toyota Corolla WRC 160 pkt.

6.Paolo Andreucci I Fiat Punto Super 1600 140 pkt.

Luca Cantamessa I Subaru Impreza WRC 140 pkt.

8.Luis Monzon E Peugeot 206 WRC 120 pkt.

9.Juuso Pykalisto FIN Toyota Corolla WRC 100 pkt.

Henning Solberg N Toyota Corolla WRC 100 pkt.

Andrea Aghini I Peugeot 206 WRC 100 pkt.

12.Andrea Dallavilla I Citroen Saxo Super 1600 80 pkt.

Flavio Alonso E Seat Cordoba WRC 80 pkt.

Aleksander Lesnikov RUS Subaru Impreza WRC 80 pkt.

Hakan Dinc TR Subaru Impreza WRX (N) 80 pkt.

16.Jussi Valimaki FIN Toyota Corolla WRC 60 pkt.

Kristian Kolberg N Hyundai Accent WRC 60 pkt.

Jose Maria Ponce E VW Golf Kit Car 60 pkt.

Celal Gulerhan TR Mitsubishi Lancer Evo7 (N) 60 pkt.

Dominique Bruyneel B Toyota Celica GT4 60 pkt.

Klasyfikacja obejmuje wszystkie rajdy rozegrane do Rajdu Polski, z rajdami San Marino i Ticino (31.05.-01.06.) włącznie.

Punkty (10-6-4-3-2-1) do końcowej klasyfikacji mistrzostw Europy kierowca zdobywa za uplasowanie się na jednym z pierwszych sześciu miejsc w rajdzie. Zdobycz punktowa jest następnie mnożona przez współczynnik rajdu. Do końcowej klasyfikacji zalicza się maksymalnie osiem rezultatów z rajdów o współczynniku "20". W całkowitym dorobku kierowca może także uwzględnić jednego "jokera" - wynik z rajdu o mniejszym współczynniku (10, 5 lub 2).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje