Reklama

Frycz wygrywa w Super 1600, Basso liderem ME

Ekipa Fiata sukcesem zakończyła swój występ w najtrudniejszej imprezie z cyklu RSMP - Platinum 63. Rajdzie Polski.

Sebastian Frycz i Bartłomiej Boba wygrał krajową klasyfikację w klasie Super 1600, a Włoch Giandomenico Basso zajął czwarte miejsce w "generalce", umacniając się tym samym na prowadzeniu mistrzostw Europy.

Sebastian Frycz powtórzył swój sukces sprzed roku - niebieskie Punto w barwach zespołu "Fiat Selenia Rally Team" zatriumfowało na mazurskich szutrach po raz drugi z rzędu. To zasługa mądrej taktyki i równej jazdy. Po pierwszym etapie Rajdu Polski "Bastek" zajmował drugie miejsce w klasyfikacji Super 1600. Sytuacja zmieniła się radykalnie już na pierwszym niedzielnym oesie: Frycz przypuścił skuteczny atak i od razu przejął prowadzenie. Nie oddał go do końca, choć nie obyło się bez emocji i adrenaliny. -Na ostatnich metrach rajdu straciliśmy biegi i do mety zjechaliśmy prawie siłą rozpędu - mówi Sebastian Frycz. - Było więc trochę nerwów, ale ostatecznie wszystko skończyło się dla nas bardzo szczęśliwie. To był wymagający i - jak oczekiwałem - emocjonujący rajd.

Chciałbym podziękować tym, którzy się do naszego sukcesu przyczynili. Przede wszystkim supersprawnym mechanikom Procaru, którzy wygrali walkę z mazurskim kurzem oraz mojemu pilotowi Bartkowi Bobie. Bez jego pomocy i - co tu dużo ukrywać - także fizycznej sprawności mogło być znacznie bardziej nerwowo. Dziękuję także kibicom za doping. W takich warunkach rajd to czysta przyjemność!

Reklama

- Zrobiłem tylko to, co do mnie należało - skromnie podsumował Bartek Boba. -Lubię rywalizację na szutrach, choć tym razem było naprawdę ciężko. Po pierwsze z powodu upału, po drugie - w wielu miejscach kurz był tak gęsty, że właściwie nie było niczego widać. Dlatego jestem pod ogromnym wrażeniem jazdy Sebastiana. Mimo trudnych warunków Bastek był naprawdę bardzo, bardzo szybki.

Z wyników zadowolony jest również Giandomenico Basso. Włoch, który na Mazurach wystartował w najnowszym rajdowym Fiacie Super 2000, zajął czwarte miejsce w "generalce". Po Rajdzie Polski Basso ma na koncie 15 punktów i jest liderem mistrzostw Europy.

Galeria zdjęć.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Fiata | rajd | frycz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy