15-latek nową gwiazdą rajdów?

Kalle Rovanpera wygrał pierwszą rundę rajdowych mistrzostw Łotwy. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że Fin ma zaledwie...15 lat! Kim jest piekielnie szybki nastolatek?

Kibice rajdów samochodowych dobrze znają to nazwisko. Ojciec Kallego, Harri przez wiele lat startował w mistrzostwach świata za kierownicą samochodów WRC. W 2001 roku Fin wygrał nawet jedną z rund, a na koniec sezonu zajął dobre piąte miejsce. Od kilku lat Harri'ego możemy oglądać tylko w pojedynczych rajdach niższej rangi, ale coraz głośniej jest o jego synu.

Kalle już jako kilkulatek zasiadał za kierownicę dużych samochodów. W sieci można znaleźć nagranie (zamieszczamy je powyżej), na którym widać jak Kalle jedzie rajdówką mając... 8 lat!

Przez kolejne lata Kalle dużo trenował pod czujnym okiem ojca. Dwa lata temu wystartował w pierwszym rajdzie, a w tym roku organizatorzy wyjątkowo dopuścili go do startów w mistrzostwach Łotwy. Kalle przyjechał na pierwszy rajd, zasiadł za kierownicą Skody Fabii S2000 i... porozstawiał starszych i dużo bardziej doświadczonych kolegów po kątach. Fin wygrał cały rajd w klasyfikacji generalnej!

Przejazdy Kallye'a możecie zobaczyć m.in od 2 minuty 20 sekundy.

Kalle nie wie jeszcze, czy pojedzie cały sezon mistrzostw Łotwy. Wiadomo jednak, że jeśli dalej będzie rozwijał się w takim tempie, to za kilka lat może zawojować trasy mistrzostw świata.