Reklama

Nietypowa funkcja kamer samochodowych. To przez nią kierowcy szaleją?

Wideorejestratory montowane w samochodach cieszą się ogromną popularnością. Widać to w szczególności po liczbie filmów prezentujących kompilacje z polskich dróg udostępnianych na popularnych portalach. Urządzenia są wyposażone w pewną, nietypową funkcję.

Wideorejestrator to bardzo przydatne urządzenie dla kierowców, którzy dużo podróżują po polskich drogach. Nie raz, nie dwa, nagranie z takiego urządzenia pomogło uratować komuś skórę lub udowodnić winę na drodze. Jednak coraz więcej takich nagrań zaczyna trafiać do sieci, głównie jako przestroga przed zachowaniem innych kierowców.

Takie nagrania to świetne materiały edukacyjne dla niedoświadczonych kierowców. Doskonale prezentują, czego można się spodziewać na polskich drogach. Jednak można odnieść wrażenie, że w sieci powoli zaczyna się zbierać zbyt duży nadmiar takich nagrań i kompilacji z niewłaściwymi zachowaniami.

Reklama

Niektóre z nagrań pochodzących z wideorejestratora notują po kilka milionów wyświetleń. To znak, że ludzie mają ochotę konsumować takie treści, a także młyn na wodę dla osób chcących w ten sposób zarobić lub zgarnąć popularność.

Wideorejestrator i nietypowa funkcja - o co chodzi?

Wystarczy zamontować wideorejestrator, ale żeby nie przebijać się przez gigabajty i wielogodzinne materiały, urządzenia są wyposażone w nietypową funkcję. Wystarczy krzyknąć "record video", żeby kamerka zamontowana w samochodzie nagrała zdarzenie, a następnie zabezpieczyła je przed usunięciem.

Ta funkcja wpływa na posiadaczy kamerek bardzo często do tego stopnia, że za wszelką cenę chcą nagrać materiał, który rozejdzie się w sieci w milionach odsłon. Dlatego warto z coraz większą dozą niepewności spoglądać na niektóre prokurowane produkcje, w których doszło do wymuszenia pierwszeństwa lub niemiłych wydarzeń.

Nietypowa funkcja w wideorejestratorze - kierowcy głupieją?

Coraz częściej zdarza się, że widzowie apelują do autorów filmu, żeby nie zachowywali się niebezpiecznie na drodze tylko po to, aby wstawić filmik do sieci. Poprzez potrzebę atencji niepotrzebnie przeszkadzają innym uczestnikom ruchu i powodują niebezpieczne sytuacje.

Być może warto dla odmiany zrobić czasami kompilację pozytywnych zachowań za kierownicą lub - jeszcze rzadziej spotykanych - miks scen prezentujących uprzejma zachowania wśród kierowców. Zamiast pokazywać ciągle patologię na drogach, warto przekazać jakiś pozytywny bodziec. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kamerki samochodowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy