Staruszek sprawdził czujność maszynisty. O mało nie trafił na tamten świat

Zignorował znak STOP i o mało nie trafił na tamten świat. Do tej mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło Lęborku, kiedy niepełnosprawny staruszek na ul. Mireckiego wtargnął na przejazd kolejowy. Maszynista pociągnął za wajchę, choć było już za późno.

Staruszek stawił czoła maszyniście. O włos od wielkiej tragedii
Staruszek stawił czoła maszyniście. O włos od wielkiej tragedii 

Takiej sytuacji maszynista przejeżdżający przez Lębork z pewnością nie mógł przewidzieć. Kiedy kolej zbliżała się do przejazdu na ul. Mireckiego, wydawało się, że pojazd szynowy przejedzie sprawnie i bezpiecznie. Niestety, tak się nie stało, a to wszystko zasługa staruszka na wózku elektrycznym, który postanowił sprawdzić, czy wielotonowa maszyna ustąpi mu pierwszeństwa.

Chwile grozy w Lęborku. Starszy Pan zignorował znak STOP

Gdyby nie nagranie, prawdopodobnie nikt by nie uwierzył. Na widok zbliżającego się pociągu wszyscy kierowcy zatrzymali się na wyznaczonych liniach, ale nie emeryt na wózku. Starszy mężczyzna chciał na własnej skórze się przekonać czy maszynista ustąpi mu pierwszeństwa. Niepełnosprawny zignorował więc znak STOP (B-20) i zmierzył się z pociągiem.

O włos od tragedii. Mężczyzna spojrzał śmierci w oczy

Do kolizji z koleją niewiele brakowało. Mężczyzna na centymetry podjechał do wagonu i czekał, aż ten umożliwi mu przejazd. Maszynista mając pewność, że pojazd się już nie zatrzyma, chwycił za awaryjną dźwignie i rozpoczął procedurę nagłego hamowania. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Przejazd kolejowy w Lęborku na ul. Mireckiego - tu doszło do zdarzenia 

Staruszek stworzył spore zagrożenie. Czy poniesie konsekwencje?

Gdyby podobny numer mężczyzna wykonał za sterami samochodu, wówczas zostałby ukarany mandatem karnym. Miejcie świadomość, że w obszarze przejazdów kolejowych można załatwić sobie naprawdę wysoką grzywnę. Aż 2000 zł i 15 punktów karnych grozi m.in. za:

  • naruszenie przez kierującego pojazdem zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone;
  • naruszenie przez kierującego pojazdem na przejeździe kolejowym zakazu wjazdu za sygnalizator przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych, lub za inne urządzenie nadające te sygnały;
  • naruszenie przez kierującego pojazdem zakazu wjeżdżania na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

Z kolei za niezatrzymanie się przed znakiem B-20 “STOP" kierujący pojazdem zostanie ukarany mandatem w wysokości 300 zł i 8 punktów karnych.

***

Nie zauważył pieszej, kiedy cofałPolicja LubuskaPolicja