Reklama

Wyburzą 80 domów. Pod A4

Wojewoda podkarpacki wydał pozwolenie na budowę autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności - poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus.

Dodała, że wykonawcą ponad 41-kilometrowego odcinka autostrady będzie Polimex Mostostal, który wybuduje ją za 2,1 mld zł.

"Oprócz samej drogi firma będzie musiała wykonać również m.in. trzy węzły, które połączą autostradę z lokalnymi drogami oraz 28 wiaduktów i siedem mostów" - powiedziała Rarus.

Zaznaczyła, że w związku z inwestycją konieczne będzie wyburzenie 80 budynków mieszkalnych i 155 gospodarczych.

Reklama

Budowa autostrady współfinansowana jest ze środków unijnych pochodzących z˙Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Odcinek Rzeszów-Jarosław będzie oddany przed Euro 2012.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in.: Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne