Reklama

Wyburzą 80 domów. Pod A4

Wojewoda podkarpacki wydał pozwolenie na budowę autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia.

Wojewoda podkarpacki wydał pozwolenie na budowę autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności - poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Joanna Rarus.

Dodała, że wykonawcą ponad 41-kilometrowego odcinka autostrady będzie Polimex Mostostal, który wybuduje ją za 2,1 mld zł.

"Oprócz samej drogi firma będzie musiała wykonać również m.in. trzy węzły, które połączą autostradę z lokalnymi drogami oraz 28 wiaduktów i siedem mostów" - powiedziała Rarus.

Zaznaczyła, że w związku z inwestycją konieczne będzie wyburzenie 80 budynków mieszkalnych i 155 gospodarczych.

Reklama

Budowa autostrady współfinansowana jest ze środków unijnych pochodzących z˙Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Odcinek Rzeszów-Jarosław będzie oddany przed Euro 2012.

Autostrada A4 przebiegać będzie od dawnego przejścia granicznego z Niemcami w Jędrzychowicach k. Zgorzelca przez m.in.: Wrocław, Opole, Kraków, Katowice, Tarnów, Rzeszów do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: budowa autostrady | autostrady | pozwolenie na budowę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy