Reklama

W naszym kraju giną 93 osoby na milion. Jest więc lepiej

Z opublikowanego raportu Komisji Europejskiej wynika, że poprawia się bezpieczeństwo na polskich drogach. Liczba ofiar śmiertelnych wypadków w naszym kraju zmniejszyła się w zeszłym roku o 15 procent.

To o 9 procent lepszy wynik od średniej unijnej.

Mimo dobrych wyników raportu należy wspomnieć, że Polska pod względem śmiertelnych wypadków w przeliczeniu na milion mieszkańców znajduje się w niechlubnej pierwszej trójce - zaraz po Litwie i Grecji. W naszym kraju giną 93 osoby na milion.

Najbezpieczniej na drogach jest w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii i Danii. Tam ginie około 30 osób na milion.

2012 rok przełomowy dla bezpieczeństwa na drogach UE

Rok 2012 oznacza poprawę bezpieczeństwa na drogach w skali całej UE. Odnotowano bowiem najniższą w historii liczbę ofiar śmiertelnych wypadków drogowych. Spadek o 9 proc. oznacza, że w ubiegłym roku uratowano życie 3 tysięcy osób. Mimo iż dane te wypadają bardzo pozytywnie, na drogach Europy nadal codziennie ginie 75 osób, a to oznacza, że pozostaje jeszcze wiele do zrobienia - skomentował wynik raportu komisarz UE ds. transportu Siim Kallas.

Reklama

Bruksela ma ambitny plan

Bruksela chce do 2020 roku zmniejszyć o połowę liczbę wypadków śmiertelnych. Wyniki z 2012 r. oznaczają, że państwa członkowskie są ponownie na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu.

Komisja Europejska zaczyna także prace nad strategią zmniejszenia liczby rannych w wypadkach drogowych.

Katarzyna Szymańska-Borginon

RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy