Reklama

Sołowow prowadzi w Rajdzie Lotos Baltic Cup

Ubiegłorocznych wicemistrz Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) jest liderem po pierwszym etapie Rajdu Lotos Baltic Cup, pierwszej w tym sezonie eliminacji samochodowych mistrzostw Polski.

Z sześciu dotychczasowych odcinków specjalnych, wygrał trzy.

Drugie miejsce ze stratą 2,2 s do lidera zajmuje broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza), a trzecie Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo X) - strata 42 s.

Kierowcy w sobotę dwa razy przejechali pętlę z próbami Łebno (13,7 km), Kętrzyno (8,85 km) i Linia (14,95 km). Po pierwszej liderem był Bębenek, ale na pierwszym odcinku drugiej pętli przebił oponę, stracił ponad 20 sekund i spadł w klasyfikacji na trzecie miejsce.

Prowadzący po piątkowym prologu Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer Evo IX) spadł w klasyfikacji generalnej na piąte miejsce.

Reklama

Rajd rozgrywany jest w zimowych warunkach, trasy wszystkich odcinków specjalnych pokryte są warstwą śniegu, a w samochodowych MP kierowcy nie mogą używać opon kolcowanych.

Na niedzielę także zaplanowano trzy powtarzane oesy - Przodkowo (11,25 km), Kartuzy (13,09 km) i Szemud (13,3 km). Na mecie pod Ergo Areną pierwsza załoga zamelduje się o godzinie 15. Cała trasa rajdu ma 554,6 km, w tym 151,2 km to odcinki specjalne.

7. Rajd Lotos Baltic Cup - wyniki dzień 1

1. Michał Sołowow  / Maciek Baran (Ford Fiesta S2000)   50:11.70
2. Kajetan Kajetanowicz / Jarosław Baran (Subaru Impreza) + 2.2 sek
3. Michał Bębenek/ Grzegorz Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) +42,0
4. Tomasz Kuchar / Daniel Dymurski (Mitsubishi Lancer Evo V)   + 1:05.4
5. Zbigniew Staniszewski / Bartłomiej Boba (Mitsubishi Lancer Evo IX) +01:31.9

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Subaru | Ford | Mitsubishi | Ford Fiesta | Lotos S.A. | Michał Sołowow | lotos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy