Simba to nowy polski Fiat!

Już na początku przyszłego roku w fabryce Fiata Auto Poland w Tychach rozpocznie się próbna produkcja nowego samochodu, który wypełni lukę jaka powstanie po wycofaniu z rynku pandy. Będzie to auto nieco większe od seicento. Na początku (od września przyszłego roku) w sprzedaży znajdzie się odmiana 5-drzwiowa, nieco później wersja 3-drzwiowa oraz z napędem na cztery koła. Jak będzie samochód ten wyglądał można zorientować się - teraz wiemy to już na pewno - po prototypie o nazwie Fiat Simba!

Podczas rozpoczynającegop się w sobotę salonu samochodowego w Bolonii (7-15 grudnia) na stoisku grupy Fiata zaprezentowanych zostanie kilka nowości, min. Doblo Sandstorm, Stilo Multi Wagon, Lancia Granturismo i Lancia Lybra Emblema oraz zmieniona nieco Alfa Brera projektu Giorgio Giugiaro. Ale nas najbardziej interesuje pierwszy pokaz prototypu o nazwie Simba, samochodu typu off-road, który jest zapowiedzą nowego Fiata!.

Reklama

Simba to pierwszy pojazd klasy minicar, który łączy w sobie dwie osobowości: auta miejskiego i terenowego. Według przedstawicieli Fiata pojazd ten równie zręcznie porusza się po trudnym terenie (np. afrykańskiej sawannie, gdzie był intensywnie testowany) jak i w „miejskiej dżungli” wielkich metropolii.

Prototyp ten zaskakuje stylizacją i dodatkowymi „gadżetami” (np. ksenonowymi reflektorami na podszybiu, czy kołem zapasowym zamontowanym na dachu), ale zastosowano je po to aby „zamaskować” jego prawdziwy kształt. A kształt ten to bez wątpienia zapowiedź nowego, seryjnie już wytwarzanego Fiata. Wystarczy usunąć z Simby zaprojektowane przez Abharta te żółte osłony na bokach karoserii, relingi biegnące przez całe auto, "szperacze" z podszybia orurowanie z przodu oraz nakładki na reflektory a przede wszystkim "wstawić" na tylnym słupku szybkę i wyjdzie nam nowy polski fiat! . Nie wierzycie? To porównajcie fragment karoserii, którą wypatrzyliśmy w fabryce w Tychach kilka dni temu!

W tym kontekście szczególnie ważne są wymiary Simby. Otóż ten concept car ma 3680 mm długości, 1730 mm wysokości i 1630 mm szerokości. Porównajmy te wymiary do Seicento, które ma 3337 mm długości, 1420 mm wysokości i 1508 mm szerokości.

Jak z tego wynika pojazd, który zastąpi w przyszłości „sześćsetkę” będzie autem zdecydowanie większym. I jeżeli będzie choć trochę przypominał wyglądem Simbę - a będzie - także bardzo ładnym!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tychy | Pojazd | auto | Fiat | Fiata
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy