Reklama

Ruszył "Ogień krzyżowy"

W firmie Wilhelm Karmann GmbH w Osnabrueck w Niemczech wyprodukowano wczoraj pierwszego europejskiego chryslera crossfire. To sportowe coupe łączy w sobie amerykański pomysł z niemiecką technologią. Zaprojektowany w zakładach Chryslera posiada w swojej konstrukcji ponad 40% podzespołów produkcji Mercedesa.

Już podczas pierwszej prezentacji tego samochodu, która odbyła się w styczniu ubiegłego roku. na salonie samochodowym w Detriot ten wtedy jeszcze concept car wzbudził ogromne zainteresowanie. Zwiedzający wystawę w Cobo Center nie pytali nas wtedy, czy pojazd ten trafi do produkcji. Uznawali to za oczywiste - powiedział Wofgang Bernhard, szef operacyjny grupy Chryslera - Mieliśmy więc jakiś wybór? - dodał.

Reklama

DaimlerChrysler niezbyt długo długo zastanawiał się nad decyzją podjęcia seryjnej produkcji tego auta. Zadecydowała ogromna popularność ... PT cruisera, podobnie jak crossfire („ogień krzyżowy”) samochodu dość kontrowersyjnego. Do stworzenia biznespalnu i programu produkcyjnego wystarczyło 6 miesięcy.

W połowie roku rozpocznie się eksport tych Chryslerów do USA. W bieżącym roku koncern zamierza wyprodukować 11 tys. aut Crossfire, a w 2004 20 tys. sztuk.

TUTAJ galeria Chryslera Crossfire.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Crossfire | płomień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje