Reklama

Ruszył "Ogień krzyżowy"

W firmie Wilhelm Karmann GmbH w Osnabrueck w Niemczech wyprodukowano wczoraj pierwszego europejskiego chryslera crossfire. To sportowe coupe łączy w sobie amerykański pomysł z niemiecką technologią. Zaprojektowany w zakładach Chryslera posiada w swojej konstrukcji ponad 40% podzespołów produkcji Mercedesa.

Już podczas pierwszej prezentacji tego samochodu, która odbyła się w styczniu ubiegłego roku. na salonie samochodowym w Detriot ten wtedy jeszcze concept car wzbudził ogromne zainteresowanie. Zwiedzający wystawę w Cobo Center nie pytali nas wtedy, czy pojazd ten trafi do produkcji. Uznawali to za oczywiste - powiedział Wofgang Bernhard, szef operacyjny grupy Chryslera - Mieliśmy więc jakiś wybór? - dodał.

DaimlerChrysler niezbyt długo długo zastanawiał się nad decyzją podjęcia seryjnej produkcji tego auta. Zadecydowała ogromna popularność ... PT cruisera, podobnie jak crossfire („ogień krzyżowy”) samochodu dość kontrowersyjnego. Do stworzenia biznespalnu i programu produkcyjnego wystarczyło 6 miesięcy.

Reklama

W połowie roku rozpocznie się eksport tych Chryslerów do USA. W bieżącym roku koncern zamierza wyprodukować 11 tys. aut Crossfire, a w 2004 20 tys. sztuk.

TUTAJ galeria Chryslera Crossfire.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Crossfire | płomień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy