Reklama

Red Bull kupił Jaguara

Ford potwierdził dziś sprzedaż zespołu Jaguar producentowi napojów energetyzujących Red Bull. Wiceprezes firmy Ford, Richard Parry-Jones powiedział: Dziś kończy się pewna era. Po ponad 35 latach obecności w tym sporcie, decyzja o rezygnacji była dla nas bardzo trudna. W tym czasie doświadczyliśmy wielu sukcesów, jak i porażek, pozostawiając jednak historię zwycięstw wielu z najsławniejszych kierowców w historii tego sportu.

Dieter Mateschitz, właściciel firmy Red Bull, jest bardzo zadowolony z kontraktu. "Z niecierpliwością czekamy na nasz pierwszy sezon w F1 z zespołem Jaguar. Zespół pokazał wysoką klasę w 2004 roku, który wcale nie był łatwym sezonem. Teraz mamy możliwość prowadzenia młodych, utalentowanych kierowców przez całą ich karierę." (Red Bull prowadzi program rozwoju dla młodych kierowców od najniższego szczebla.)

Reklama

W nowym zespole Tony Purnell pozostanie szefem zespołu, a silniki jak dotąd dostarczy firma Cosworth.

Sfinalizowanie transakcji zakupu Jaguar Racing przez firmę Red Bull oznacza, że zespół ten nie zostanie zlikwidowany i w 2005 roku ponownie ujrzymy 10 zespołów na starcie każdego wyścigu.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firmy | ford | Jaguar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy