Reklama

Red Bull kupił Jaguara

Ford potwierdził dziś sprzedaż zespołu Jaguar producentowi napojów energetyzujących Red Bull. Wiceprezes firmy Ford, Richard Parry-Jones powiedział: Dziś kończy się pewna era. Po ponad 35 latach obecności w tym sporcie, decyzja o rezygnacji była dla nas bardzo trudna. W tym czasie doświadczyliśmy wielu sukcesów, jak i porażek, pozostawiając jednak historię zwycięstw wielu z najsławniejszych kierowców w historii tego sportu.

Dieter Mateschitz, właściciel firmy Red Bull, jest bardzo zadowolony z kontraktu. "Z niecierpliwością czekamy na nasz pierwszy sezon w F1 z zespołem Jaguar. Zespół pokazał wysoką klasę w 2004 roku,

który wcale nie był łatwym sezonem. Teraz mamy możliwość prowadzenia młodych, utalentowanych kierowców przez całą ich karierę." (Red Bull prowadzi program rozwoju dla młodych kierowców od najniższego szczebla.)

W nowym zespole Tony Purnell pozostanie szefem zespołu, a silniki jak dotąd dostarczy firma Cosworth.

Sfinalizowanie transakcji zakupu Jaguar Racing przez firmę Red Bull oznacza, że zespół ten nie zostanie zlikwidowany i w 2005 roku ponownie ujrzymy 10 zespołów na starcie każdego wyścigu.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: firmy | ford | Jaguar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne