Reklama

Raport: autostrady 2012

Decyzja o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku to, z punktu widzenia polskich kierowców, przełomowy moment.

Zgodnie z najnowszymi założeniami przed tą datą w kraju powstać ma przeszło 960 km nowych autostrad i aż 2200 km dróg ekspresowych.

Nie będzie to łatwe. Obecnie długość autostrad w Polsce wynosi ok 665 km, co świadczy o tym, że w ciągu 5 lat wybudować musimy więcej dróg, niż udało nam się to zrobić począwszy od 1983 roku, kiedy zaczęto na poważnie interesować się tym tematem.

Można zaryzykować twierdzenie, że obecnie drogi buduje się wolniej niż 20 lat temu. Jesteśmy bowiem związani długotrwałymi programami środowiskowymi Unii Europejskiej a przeciągające się w nieskończoność skomplikowane procedury dotyczące wykupu gruntów i zamówień publicznych dodatkowo opóźniają proces budowy.

Reklama

Na Polskę czyha też zagrożenie wynikające z planowanych w tym samym czasie, co mistrzostwa Europy w piłce nożnej igrzysk olimpijskich, które odbywać się będą w Londynie. Należy liczyć się z tym, że na angielskie budowy odpłynie kolejne kilkadziesiąt tysięcy polskich pracowników, przez co najzwyczajniej zabraknąć może rąk do pracy.

Postanowiliśmy, że na bieżąco śledzić będziemy postępy przy realizacji ambitnych planów rozbudowy dróg w Polsce. Na początek prezentujemy raport z obecnego stanu prac na tym trudnym i wymagającym froncie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: autostrady | Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy