Reklama

Problemy Kubicy zaczęły się na 6. odcinku

Michał Kościuszko (Mini WRC), po problemach z samochodem, jest czternasty po 11. odcinkach specjalnych Rajdu Portugalii, 4. rundy samochodowych mistrzostw świata.

Robert Kubica (DC3 RRC), po awarii systemu hydrauliki, nie ukończył sobotniego etapu.

W rajdzie prowadzi Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC), do którego Kościuszko traci 19.56,2. Drugi jest także kierowcy ekipy Volkswagena Fin Jari-Matti Latvala - strata 34,8 s, a trzeci Fin Mikko Hirvonen (DS3 WRC) - strata 1.08,5.

Problemy Kubicy zaczęły się już na szóstym odcinku specjalnym, gdy nie mógł zmieniać biegów łopatkami przy kierownicy. Polak jedną rękę trzymał kierownicę, drugą na dźwigni zmiany biegów.

Reklama

Awaria została usunięta w serwisie, ale nie na długo. Ten sam problem pojawił się ponownie na kolejnych OS-ach, doszło do tego jeszcze problemy z układem napędowym. Tuż po starcie na 10. OS-u Kubica musiał się zatrzymać i nie mógł jazdy kontynuować.

Polak znalazł się na 37. pozycji ze stratą 33.26,4 do prowadzącego Ogiera.

W klasyfikacji WRC-2, gdzie liderem jest Fin Esapekka Lappi (Skoda Fabia S2000), kierowca z Krakowa jest na 10. pozycji, tracąc do prowadzącego 22.37,1.

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy