Reklama

Porwał na motocykl dziewczynę i się... oświadczył

Padający od kilku dni w Tymbarku intensywny deszcz omal uniemożliwił rozegranie trzeciej rundy Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie Skillz Up Cup.

Organizatorzy mieli bardzo utrudnione zadanie, aby zbudować i utrzymać lądowania we właściwym kształcie. Ogromny wysiłek i mnóstwo pracy włożone w budowę toru sprawiły jednak, że 30 lipca zawodnicy mogli wystartować. Nieobecność Bartka Ogłazy wykorzystał Artur Puzio i po raz pierwszy w tym sezonie stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce wywalczył Piotr Potaczało, a trzecie Michał Daciuk.

Zawodnicy wystartowali w Tymbarku w nieco okrojonym składzie. W rozgrywkach nie mógł wziąć udziału dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Bartek Ogłaza. Na zawody nie dojechał także Darek Kłopot. Obecni na miejscu Artur Puzio, Piotr Potaczało, Michał Daciuk, Damian Czudak i Rafał Biały nie mieli łatwego zadania. Padający od kilku dni w Tymbarku deszcz sprawił, że warunki na torze były bardzo trudne. W trakcie treningów upadek zaliczył Rafał Biały, dla którego miał to być debiut w zawodach FMX. Niestety Rafał złamał obojczyk i tym samym nie wystartował w rozgrywkach.

Pozostała czwórka zawodników zacięcie walczyła o punkty. Z problemami zmagał się Damian Czudak, który podczas jednego ze skoków kwalifikacyjnych wylądował za daleko. Naderwany biceps nie przeszkodził mu jednak w starcie w finale. Kontuzja sprawiła, że Damian nie był w stanie pojechać na 100% swoich możliwości i ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Reklama

Michał Daciuk, który zaliczył dobry przejazd kwalifikacyjny, w finale nie wykonał dwóch zaplanowanych tricków i musiał się zadowolić trzecim miejscem. Piotr Potaczało pojechał na równym poziomie zarówno kwalifikacje, jak i finał i zajął drugą pozycję. Najmłodszy z zawodników Artur Puzio, nie popełnił żadnego błędu wykonując wszystkie swoje najlepsze tricki i różnicą 6 punktów wygrał walkę o pierwsze miejsce z Piotrem Potaczało. Było to pierwsze zwycięstwo Artura w Pucharze Polski.

Decyzją publiczności konkurs Inter Motors Best Whip wygrał Artur Puzio, natomiast w otoMoto Best Trick triumfował Piotr Potaczało.

Zwieńczeniem zawodów stało się wydarzenie, które nie miało sportowego wymiaru. Niedługo po tym, jak Piotr w konkursie otoMoto Best Trick wykręcił Backflipa, porwał swoją dziewczynę Olę na motocykl i oświadczył się jej na szczycie lądowania. Oświadczyny zostały przyjęte, ku ogólnej radości licznie zgromadzonej publiczności. Były to pierwsze, ale miejmy nadzieję, że nie ostatnie FMX'owe oświadczyny w naszym kraju.

Wyniki Skillz Up Cup - runda 3 Tymbark:

1. Artur Puzio 93 pkt

2. Piotr Potaczało 87 pkt

3. Michał Daciuk 62,5 pkt

4. Damian Czudak 57 pkt

InterMotors Best Whip

1. Artur Puzio

2. Michał Daciuk

otoMoto Best Trick:

1. Piotr Potaczało

2. Michał Daciuk

3. Artur Puzio

Klasyfikacja generalna Pucharu Polski FMX Skillz Up Cup (po 3 rundach)

1. Artur Puzio 56 pkt

2. Piotr Potaczało 46 pkt

3. Bartek Ogłaza 40 pkt

4. Damian Czudak 40 pkt

5. Michał Daciuk 30 pkt

6. Darek Kłopot 28 pkt

Dowiedz się więcej na temat: W.E.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy