Oto nowy chevrolet camaro ZL1

Podczas rozpoczynającego się salonu samochodowego w Chicago Chevrolet prezentuje nowe camaro ZL1. Dzięki doładowanemu silnikowi V-8, o mocy 550 KM (410 kW), ZL1 będzie najszybszym modelem w rodzinie camaro, jaki kiedykolwiek znalazł się w ofercie marki Chevrolet.

Oznaczenie "ZL1" pochodzi od nazwy silnika wyścigowego, który był zbudowany w całości z aluminium i został opracowany pod koniec lat 60. Silnik ten był stosowany w zaledwie kilku seryjnie produkowanych modelach camaro z 1969 roku. Jedynie 69 sztuk zostało wyposażonych w ten silnik.

Reklama

Nowymi elementami w wyglądzie modelu ZL1 jest nowy przód maski oraz dach z systemem wentylacji, który został zaprojektowany tak, aby wspomagać prowadzenie poprzez skierowanie siły aerodynamicznej w dół. Dach jest wyposażony w charakterystyczną dla tego modelu część centralną, która została wytworzona z włókien węglowych i wykończona w kolorze czarnym o satynowej fakturze.

Nowe panele przy kołach, szerokie opony, 20-calowe obręcze i charakterystyczne końcówki wydechu pokazują moc i dynamikę prowadzenia modelu ZL1.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

Dowiedz się więcej na temat: Chevrolet Camaro

Reklama

Reklama

Reklama