Reklama

Na łyżwach można jeździć! Tak wygląda zimowe utrzymanie dróg na Podhalu

"Jest dobrze. Ekstra warunki!" - tak skomentował całą sytuację Piotr, który w Ostrowsku pod Nowym Targiem jeździł po drodze wojewódzkiej na... łyżwach! Bo trasa naprawdę wyglądała jak lodowisko.

Od lat polscy kierowcy mówią, że zima zaskoczyła drogowców. Wyświechtane powiedzenie zna każdy, choć czasem mówi się też, że na drogach jest lodowisko.

No i te dwa skojarzenia postanowił zobrazować 20-letni Piotr.

Młody mieszkaniec Podhala pokazał na filmie, na którym gra główną rolę, jakie warunki czekają kierowców na tamtejszych drogach.

Jako zawodnik grający w hokeja na pozycji bramkarza nie miał problemu z opanowaniem jazdy po pokrytej lodem drodze wojewódzkiej nr 969.

Film, który staje się hitem internetu, nagrany został w poniedziałek, 17 stycznia po południu w Ostrowsku nieopodal Nowego Targu. 

Pytanie tylko, czy służby odpowiedzialne za utrzymanie zimowe dróg powinny doprowadzić to takiego stanu drogę wojewódzką?

W każdym razie, powiedzenie, że na drogach jest jak na lodowisku 20-letni Piotr potraktował dosłownie, aby pokazać prawdziwe warunki, z jakimi muszą się mierzyć kierowcy pokonujący podhalańskie drogi.

***

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: fatalne warunki drogowe | drogownictwo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy