Reklama

Muzeum w Otrębusach

Muzeum Motoryzacji i Techniki to wyjątkowa placówka.

Muzeum Motoryzacji zlokalizowane w Otrębusach pod Warszawą zostało otwarte w 1995 roku.

Obecnie wśród zbiorów znajduje się około 300 zabytkowych pojazdów. Najstarszy z nich to traktor TITAN produkcji amerykańskiej, który wyprodukowano w 1895r. Z kolei najstarszy samochód ciężarowy to mercedes z 1913r. Natomiast z 1919 roku pochodzi najstarszy osobowy fiat.

Wśród eksponatów są nie tylko samochody osobowe i ciężarowe, ale również autobusy, samoloty, wózki dziecięce, rowery, motocykle, a także sprawne czołgi.

Reklama

W trakcie rekonstrukcji znajduje się kilkadziesiąt pojazdów w tym słynny polski czołg 7TP i czołg zwiadowczy TKS. Prawdziwym rarytasem jest ZIS, kabriolet którym jeździł Józef Stalin, do cennych eksponatów należą mercedes 170V Lody Halamy i wiele innych aut należących do Elvisa Presley'a, Marilyn Monroe czy Jana Kiepury.

Wszystkie pojazdy są odrestaurowywane zgodnie z zasadami obowiązującymi w okresie ich powstania.

Muzeum Motoryzacji i Techniki na filmie:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy