Reklama

Mercedes ocean driver

Na salonie w Detroit Mercedes zaprezentuje prototyp czterodrzwiowego kabrioletu o nazwie concept ocean drive.

Samochodem tym niemiecka firma zamierza powrócić do tradycji budowania dużych i luksusowych kabrioletów.

Ocean drive to prototyp, przy projektowaniu którego nie narzucano stylistom żadnych ograniczeń. Wprost przeciwnie - dostali oni całkowicie wolną rękę, a ich celem było zaprojektowanie komfortowego i eleganckiego kabrioletu.

Technicznie samochód został oparty na mercedesie S 600. To z tego pojazdu pochodzi płyta podłogowa oraz 12-cylindrowy silnik.

Płócienny dach składany jest oczywiście automatycznie. Komfortową jazdą wszystkim pasażerom przez większą część roku zapewnia system airscarf, które zadaniem jest ogrzewanie powietrza na wysokości karków podróżujących.

Reklama

Obecnie nie wiadomo czy ocean drive trafi do produkcji. Mercedes twierdzi, że celem tego samochodu jest wysondowanie potencjalnych klientów i od ich przyjęcia będą zależeć dalsze losy prototypu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: oceany | prototyp | Mercedes | Ocean | Driver

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy