Reklama

Masakra. Busem pod tira

Pięć osób zginęło w piątek w wyniku zderzenia busa z tirem na drodze nr 270 w miejscowości Brdów, w powiecie kolskim (Wielkopolska). Trasa jest zablokowana - poinformował Romuald Piecuch z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Jedna osoba jadąca tirem została ranna i przebywa w szpitalu. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy przez miejscowość Babiak.

Według Piecucha, na pewno zginęły cztery osoby jadące busem i jeden z dwóch kierowców tira. Nie wiadomo jeszcze, czy ofiarą jest prowadzący ciężarówkę, czy jego zmiennik. "Do zderzenia doszło w obrębie skrzyżowania drogi głównej z podporządkowaną" - dodał Piecuch.

Jak wyjaśnił, jadący drogą podporządkowaną bus wbił się między przyczepę a scanię i został przeciągnięty kilkanaście metrów dalej. W wyniku uderzenia, tir wjechał do rowu i przewrócił się na busa.

Reklama

Piecuch zastrzegł, że liczba ofiar wypadku może zostać zweryfikowana po podniesieniu tira.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: zderzenia | Masakra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje