Reklama

"Kanciaki" pojadą z Warszawy!

W latach 1959-79 punktem startowym słynnego Rajdu Monte Carlo była Warszawa.

27 stycznia 2011 roku stolica Polski ponownie będzie jednym z miast, w których rozpocznie się rywalizacja, ale tym razem w historycznej odmianie słynnego klasyka.

Podczas Rallye Monte-Carlo Historique rywalizują pojazdy zabytkowe. Impreza organizowana jest corocznie przez Automobile Club de Monaco; odbywa się na przełomie stycznia i lutego, kilka dni po tradycyjnym rajdzie Monte Carlo.

Na starcie w Warszawie spodziewanych jest 60 samochodów, które brały udział w Rajdzie Monte Carlo w latach 1955-80. Nie zabraknie wśród nich Fiatów 125p z˙polskimi załogami.

"Start w Warszawie jest ukoronowaniem obchodów 60-lecia Polskiego Związku Motorowego przypadających właśnie w styczniu. Symbolicznym i nieprzypadkowym wydaje się fakt, że nasz jubileusz zbiega się z jubileuszem 120-lecia Automobilklubu Monte Carlo i 100-leciem Rajdu Monte Carlo" - powiedział prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

Reklama

Czternasta edycja wyruszy w czwartek, 27 stycznia z˙Placu Teatralnego. Inne miasta startowe to Marakesz, Glasgow, Barcelona i Reims.

Z˙Warszawy zawodnicy pojadą przez Wrocław do Drezna, a dalej przez Bad Homburg, Sochaux, Champagnole, Annecy oraz St Andre Les Alpes. Po pokonaniu ponad 2200 kilometrów i dwóch dniach jazdy dotrą do Monte Carlo. Dalsza rywalizacja na trasach zlokalizowanych na północ od Monako potrwa do wczesnych godzin rannych w środę, 2 lutego.

Tego dnia, w południe nastąpi ogłoszenie wyników. Wieczorem, na zaproszenie ksiecia Monako, wszyscy uczestnicy spotkają się na uroczystej gali połączonej z˙rozdaniem nagród. Rajdowe kombinezony zgodnie z˙tradycją zostaną zastąpione przez stroje wieczorowe.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rajd Monte Carlo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy