Reklama

Hamulec silnikowy i roomster

Mijający tydzień stał pod znakiem bardzo dużych mrozów. Nic więc dziwnego, że ten temat dominował w serwisie Motoryzacja. Ale nie tylko „zimowymi” problemami z samochodami zajmowaliśmy się przez ostatnie dni.

Dla tych, którzy zaglądają na nasze strony tylko w weekend skrót najważniejszych tekstów, wraz z linkami do nich.

Reklama

Niedziela

Mróz nie jest obojętny dla samochodów, zwłaszcza dla diesli. Mankament uruchamiania takiego silnika jest szczególnie odczuwalny zimą, kiedy jego korpus jest znacznie ochłodzony. Stąd też istotne znaczenie ma jakość świec żarowych. Warto je wymienić jeszcze przed zimą i nie stresować się trudniejszym odpalaniem. A jak sobie radziliście z zimnem? Czy Wasze auta z silnikami dieslowskimi zapalały bez problemu? A te zasilane gazem? Pisaliśmy o tym w tekście pt. Zapalasz na gazie?

Poniedziałek

Na polskim rynku motoryzacyjnym (i nie tylko na polskim) rozpoczęła się wojna samochodów klasy B. Biora w niej udział Fiat Grande Punto, Toyota Yaris II, Renault Clio III i Peugeot 207. W poniedziałek opublikowaliśmy zdjęcia najnowszego fiata i nowej generacji yarisa. I pytaliśmy naszych Czytelników, który samochód uważają za fajniejszy. Głosy jak zwykle były podzielone. Grande punto i yaris ma tyleż samo zwolenników jak i przeciwników. Yaris czy Punto?

Wtorek

Wtorek to kolejny dzień zmagania się z mrozem. Temperatura w wielu rejonach Polski spadła do -30 st. Celsjusza. Praktycznie nigdzie nie była cieplej niż -20 stopni. Takie warunki atmosferyczne to chwila prawdy dla samochodów. Wiele z nich tego testu nie zdało. Zamarzały drzwi, przez które nie dało się dostać do środka, złej jakości paliwo (dieslowskie), a akumulatory traciły prąd... Pod naszym tekstem pt. znalazło się aż 800 komentarzy dotyczących tego temat.

Środa

Tuż po północy w środę napisaliśmy o nowym samochodzie Skody o nazwie roomster. Opublikowaliśmy także nadesłane nam przez producenta zdjęcia tego auta. Wbrew więc temu co pisze polskie wydanie Auto Motor i Sport to nie ten miesięcznik jako jedyny przedstawił owe fotografie. Pierwsze zdjęcia skody roomster.

Czwartek

Mówi się czasem, że producent samochodów jest tak dobry, jak dobry jest jego najtańszy model. Czy to stwierdzenie obowiązuje w przypadku BMW? W naszym tekście poświęconym BMW 520D, który trafił do naszej redakcji staraliśmy się skupić na technicznych walorach tego auta. Jednak tytuł tej publikacji (To nie jest samochód dla "dresa"...) zrobił swoje. W komentarzach nasi Czytelnicy skupili się bronieniu tezy, iż auta z Monachium to auta... „dresiarskie”.

Piątek

Centrum handlowe. Długonoga hostessa zachęca do obejrzenia eksponowanego w ruchliwym miejscu samochodu marki K. Służy ulotkami. Zapytana o różnice między poszczególnymi wersjami wyposażenia, stwierdza, że są one… duże. Niestety, szczegółów nie zna, nie została przeszkolona. W piątkowym tekście pt. Pozory mylą, czyli nowy lub używany... piszemy o tym jak ciężko kupić nowy samochód. Paradoks? Oj tak...

Sobota

W sobotę w serwisie znalazły się dwie relacje z naszych wyjazdów na prezentacje nowych samochodów. W Nicei jeździliśmy najnowszym renaultem magene z wysokoprężnym silnikiem 2.0 o mocy 150 KM (Nowe wersje przyjemności?) a w Portorożu chevroletem aveo nowej generacji (Aveo w Portoroz). Oba samochody trafią wkrótce na polski rynek.

A na koniec moto-przeglądu o tekście, który opublikowaliśmy we wtorek. Chodzi nam o materiał pt. Gdzie jest hamulec silnikowy?. Zamieściliśmy go aby sprowokować dyskusję na temat znajomości budowy samochodu w kontekście nowych zasad podczas zdawania na prawo jazdy. Niestety kilku Czytelników zbyt dosłownie ów teks odczytało. A jeden z nich doczytał się w nim dyskryminacji kobiet (sic!) czemu dał wyraz w kilku maliach do naszej redakcji. Niestety słowa jakie używał nie pozwalają na cytowanie...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Auta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama