Reklama

Finowie z Formuły 1 zaprosili Bolta na naukę jazdy. Rajdowej jazdy!

Fińscy kierowcy wyścigowi Heikki Kovalainen i Valtteri Bottas zaprosili mistrza olimpijskiego i świata w biegach na 100 i 200 metrów Jamajczyka Usaina Bolta na naukę jazdy rajdowym samochodem w styczniu na śniegu i lodzie.

Inicjatorem akcji jest fińska telewizja YLE, której reporterzy rozmawiali z Boltem podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata w Moskwie. Jamajczyk zapytany co wie na temat Finlandii odpowiedział, że kraj ten kojarzy mu się z wiecznym śniegiem i wspaniałymi kierowcami rajdowymi i wyścigowymi.

Reklama

"Chciałbym się nauczyć lepiej jeździć, po tym jak wiele razy rozbiłem samochody, a najchętniej jeździć tak jak wy Finowie to umiecie" - powiedział Bolt na antenie YLE.

Kanał zwrócił się do kierowców F 1, Kovalainena i Bottasa, których nazwiska Bolt wymienił w rozmowie, o pomoc w nauce jazdy. Finowie natychmiast się zgodzili i oficjalne zaproszenie w formie filmu video poparte przez fiński komitet olimpijski zostało wysłane w listopadzie na Jamajkę.

"Zaprosiliśmy Bolta na jazdy samochodem rajdowym w styczniu, kiedy warunki w naszym kraju są najtrudniejsze. Kto raz się nauczy jeździć na fińskim lodzie i śniegu, będzie zawsze w stanie kontrolować prowadzony przez siebie samochód" - powiedział kierowca zespołu Williams-Renault Valtteri Bottas

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje